قسمت دوم آموزش برنامه نویسی ++C

طراحی سایت حرفه ای

با سلام، به قسمت دوم از سری آموزشهای برنامه نویسی به زبان ++C خوش آمدید. در این آموزش که ادامه ی مبحث گذشته میباشد ادامه مقدمات برنامه نویسی به زبان ++C خدمت شما عزیزان ارائه میگردد.

همانطور که در قسمت اول این سری از آموزشهای آتریساوب ( طراحی سایت حرفه ای ) مشاهده کردید کامپیوترها را صرف نظر از تفاوتهای فیزیکی، هر کامپیوتر به شش قسمت منطقی تقسیم کردیم. حال با ادامه ی این مبحث در خدمت شما هستیم.

 

۱- واحد ورودی (Input unit): این قسمت “واحد دریافت ” برای بدست اوردن اطلاعات (داده و برنامه های کامپیوتری) از طریق دستگاههای ورودی و قرار دادن این اطلاعات در دسترسی سایر واحدها برای پردازشی اطلاعات میباشد. بخش زیادی از اطلاعات از طریق دستگاههای صفحه کلید و ماوس وارد کامپیوترها می شوند. البته می توان اطلاعات را به روش های دیگری از جمله صحبت کردن، اسکن تصاویر و بارکدها، خواندن از دستگاههای ذخیره سازی ثانویه (همانند دیسک های سخت، درایوهای CD، درایوهای DVD و داریوهای USB که داریوهای thumb نامیده می شوند) و دریافت اطلاعات از اینترنت، وارد کامپیوتر کرد. در اینده ممکن است حجم زیادی از اطلاعات بفرم ویدئوئی دریافت شوند.

۲- واحد خروجی (Output unit): این قسمت وظیفه ” حمل ” را برعهده دارد. این واحد اطلاعات پردازش شده توسط کامپیوتر را دریافت کرده و به دستگاههای خروجی منتقل می کند تا در خارج از کامپیوتر مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر اطلاعات خروجی از طریق صفحات نمایشی، چاپ بر روی کاغذ، پخش صدا از طریق پخش کننده های صوتی (همانند iPod) منتقل می شوند یا از اطلاعات خروجی برای کنترل سایر دستگاه ها استفاده می شود. همچنین کامپیوترها میتوانند اطلاعات خود را در شبکه ها قرار دهند، همانند اینترنت.

۳- واحد حافظه (Memory unit): این قسمت “انبار” کامپیوتر محسوب می شود و دارای سرعت دسترسی و ظرفیت نسبتاً بالایی است. اطلاعات وارد شده از واحد ورودی در این قسمت نگهداری می شوند. همچنین واحد حافظه می تواند اطلاعات پردازش شده را در خود نگهداری کند، تا زمانیکه اطلاعات بتوانند بر روی دستگاه خروجی (به وسیله واحد خروجی) قرار گیرند. اطلاعات در واحد حافظه حالت فرار دارند یعنی با خاموش شدن کامپیوتر از دست می روند. واحد حافظه اغلب به عنوان حافظه یا حافظه اولیه ( primary memory) نامیده میشود.

 

 

 


طراحی سایت حرفه ای

ساختار ورودی ، خروجی و واحد حافظه در کامپیوتر 

طراحی سایت فروشگاهی با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی سایت در دنیا

۴- واحد محاسبه و منطق (ALU): این قسمت “واحد ساخت ” کامپیوتر است. این بخش مسئولیت انجام اعمال محاسباتی همانند جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را برعهده دارد. همچنین شامل مکانیزمهای تصمیم گیری می باشد. بطور مثال به کامپیوتر این امکان را میدهد که محتویات دو محلی متفاوت از حافظه را با هم مقایسه کرده و تعیین کند که آیا برابرند یا خیر. در سیستم های جدید، ALU در کنار واحد منطقی پیادهسازی می شود.

 

 


ساخت سایت

ساختار کلی یک ALU 

۵- واحد پردازش مرکزی (CPU): این قسمت واحد “مدیریتی ” کامپیوتر است. این قسمت وظیفه هماهنگ کردن کامپیوتر و مسئولیت نظارت بر نحوه انجام عملیات توسط سایر قسمت ها را برعهده دارد. CPU به واحد ورودی اعلان می کند که در چه زمانی می بایستی اطلاعات به واحد حافظه وارد شده و به ALU اعلان می کند در چه زمانی اطلاعات از حافظه برداشته و بکار گرفته شوند و به واحد خروجی اعلان می کند که در چه زمانی اطلاعات از حافظه به واحد خروجی مشخص شده ارسال شوند. بسیاری از کامپیوترهای امروزه، مجهز به CPUهای مضاعف هستند و از اینرو می توانند عملیاتهای متعدد را بصورت همزمان انجام دهند- چنین کامپیوترهای multiprocessors نامیده می شوند. در این نوع از کامپیوترها، چند هسته پردازنده بر روی تراشه یک مدار مجتمع جای داده می شوند. برای مثال، یک پردازنده dual Core دارای دو CPU و یک quad Core دارای چهار CPU است.

 

راه اندازی سایت

تصویری از یک CPU

 

۶- واحد ذخیره سازی ثانویه: این قسمت “انبار” کامپیوتر است که دارای طول عمر زیاد و ظرفیت بالا میباشد. برنامهها یا دادهها تا زمانیکه بر روی دستگاههای ذخیره سازی ثانویه (همانند دیسک ها) ذخیره نشوند، نمی توانند بدرستی بکار گرفته شوند. اطلاعات قرار گرفته بر روی واحد ذخیرهسازی ثانویه بدفعات زیاد نسبت به حافظه میتوانند مورد دستیابی قرار گیرند. هزینه وسایل ذخیرهسازی ثانویه نسبت به حافظه اولیه بسیار کمتر است. برای مثال می توان به DVD ،CD و درایوهای فلش اشاره کرد، که قادر به نگهداری میلیون ها میلیون کاراکتر هستند.

 

۱-۴ کامپیوترهای شخصی، توزیع شده و سرور/ کلاینت

در سال ۱۹۹۷، کامپیوتر اپل (Apple)، استفاده از کامپیوترهای شخصی (personal Computing) را رواج داد. کامپیوترها به تدریج ارزان شدند و مردم آنها را خریداری کرده شروع به استفاده از کامپیوتر در کارهای شخصی یا تجاری کردند. در سال ۱۹۸۱، شرکت IBM که بزرگترین فروشنده کامپیوتر در جهان است، کامپیوترهای شخصی IBM را به بازار معرفی کرد. انجام چنین کاری از سوی شرکت IBM در تسریع روند استفاده از کامپیوترهای شخصی در تجارت، صنعت و مراکز دولتی تاثیر زیادی داشت و به استفاده از این کامپیوترها بفرم واحدهای منفرد یا Stand-alone بودند، یعنی، افراد مشغول رد و بدل کردن دیسکها بودند تا اطلاعات به اشتراک گذاشته شوند (این فرآیند Sneakernet نامیده میشد). در ادامه توانستند این ماشینها را در شبکههای کامپیوتری به هم از طریق خطوط تلفن و گاها در شبکههای محلی (LAN) که در درون یک سازمان قرار داشتند، متصل کنند. این فرآیند منجر به پدیده ای بنام کامپیوترهای ۳۹۵٫S AS (distributed computing) ow. s آن محاسبات بصورت سازمان یافته انجام می شوند، بجای اینکه محاسبات در تعدادی کامپیوتر مرکزی انجام شوند بر روی شبکه توزیع می شوند. کامپیوترهای شخصی بقدر کافی قدرت پیدا کرده بودند که میتوانستند طراحی سایت حرفه ای و همچنین محاسبات جداگانه چندین کاربر را انجام داده و وظایف ارتباطی و عبور اطلاعات بصورت الکترونیکی را فراهم نمایند. کامپیوترهای شخصی جدید، نسبت به کامپیوترهای دهه قبلی که چندین میلیون دلار قیمت داشتند، کارایی بسیار بیشتری دارند. اطلاعات از طریق کامیوترهای که سرویس دهنده یا سرور (Server) نامیده می شوند (همانند فایل سرور، وب سرور، سرور بانک اطلاعاتی، سرور چاپ و غیره)، به آسانی در شبکه های کامپیوتری به اشتراک گذاشته می شوند و این اطلاعات میتوانند توسط کامپیوترهای سرویس گیرنده یا کلاینت (Client) که در سرتاسر شبکه توزیع شده اند، بکار گرفته شوند، از این رو عبارت کامپیوترهای سرور کالاینت (Server/client) وارد صحنه گردید. زبان ++C بصورت گسترده در نوشتن نرم افزار برای سیستم های عامل، برای کامپیوترهای شبکه و برنامه های توزیع شده سرور اکلاینت بکار گرفته می شود. بسیاری از سیستمهای عامل همانند Mac OS X ،Linux ،UNIX و سیستمهای عامل ویندوز از قابلیتهای بحث شده در این بخشی برخوردار هستند.

 

۱-۵ اینترنت و وب گسترده جهانی اینترنت

شبکه جهانی از کامپیوترها در اواخر دهه ۱۹۶۰ و توسط وزارت دفاع ایالات متحده پایه گذاری گردید. طراحی اولیه بر پایه متصل کردن سیستمهای کامپیوتری بزرگ موجود در چند دانشگاه و مراکز تحقیقاتی بود. امروزه اینترنت از طریق کامپیوترهای سرتاسر جهان در دسترسی قرار دارد. با معرفی وب گسترده جهانی (WWW) که به کاربران کامپیوترها امکان ساخت سایت و همچنین یافتن و مشاهده مستندات چند رسانه ای از هر موضوعی را بر روی اینترنت می داد، اینترنت را تبدیل به مهمترین مکانیزم ارتباطی در جهان کرد. مطمئنا اینترنت و وب یکی از مهمترین اختراعات بشر محسوب می شوند. در گذشته، بسیاری از برنامه های کامپیوتری بر روی کامپیوترهای اجرا می شدند که به یکدیگر متصل نبودند. امروزه، میتوان برنامه های نوشت که در میان کامپیوترهای جهان با هم در ارتباط باشند. اینترنت اقدام به ترکیب تکنولوژی های محاسباتی و ارتباطی کرده است. اینترنت کارها را آسانتر کرده است. دسترسی به اطلاعات را بلادرنگ کرده و میتوان به این اطلاعات به آسانی از سرتاسر جهان دست یافت. اینترنت به شرکتهای تجاری کوچک امکان داده تا سهمی از بازار جهانی داشته باشند. اینترنت روش تجارت را تغییر داده است. افراد قادر به جستجو برای یافتن بهترین قیمت برای هر کالا یا سرویس هستند. ارتباط آنی و خاصی بین افراد بوجود آمده است. محققان هم می توانند از آخرین یافته ها مطلع شوند.

 

با تشکر از همراهی شما عزیزان با این آموزش لطفا در ادامه با آموزشهای ما از سری آموزشهای برنامه نویسی به زبان ++C همراه ما باشید. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blog lam dep | toc dep | giam can nhanh

|

toc ngan dep 2016 | duong da dep | 999+ kieu vay dep 2016

| toc dep 2016 | du lichdia diem an uong

xem hai

the best premium magento themes

dat ten cho con

áo sơ mi nữ

giảm cân nhanh

kiểu tóc đẹp

đặt tên hay cho con

xu hướng thời trangPhunuso.vn

shop giày nữ

giày lười nữgiày thể thao nữthời trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thonmau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nutạp chí phụ nữhardware resourcesshop giày lườithời trang nam hàn quốcgiày hàn quốcgiày nam 2015shop giày onlineáo sơ mi hàn quốcshop thời trang nam nữdiễn đàn người tiêu dùngdiễn đàn thời tranggiày thể thao nữ hcmphụ kiện thời trang giá rẻ